Izhajam iz tega, da je povsem razumsko, da nekdo, ki je vesel in razigran, v družbo prispeva dobro energijo, in obratno, nekdo, ujet v negativna čustva, okolico obremeni. Podobno je z novicami – vse več je ljudi, ki so ozavestili, da gledanje poročil z vsemi negativnimi novicami znižuje raven njihove energije. Zanimalo me je, kako tovrstne vplive meriti nivoju blagovne znamke in se prepričati, da slednja vnaša dobro energijo.
Svet energij mi je od nekdaj blizu in v tem pogledu smo v ENKI marsikateri projekt vrednotili skozi sito energije, ki jo prinaša. Če smo pred skoraj 15 leti pisarne urejali po načelih Feng Shui in so kristali ali energijsko čiščenje prostora danes praksa, me žene želja, da na dokazljiv način merimo energijski vpliv tistega, kar ustvarimo, na prostor in ljudi.
Gre za pravi namen. Še vedno živimo v svetu, ki se žene za denarjem in močjo, čeprav se pojavlja vse več svetlih izjem.
Če smo iskreni, večino komunikacijskih sredstev usmerimo v elemente, ki zadovoljujejo ego, naj si bo to večja tržna moč, prodaja, dobiček, nagrade, … V ENKI pa se želimo usmeriti v srce in okoli prave namere ustvariti zavestne zgodbe, ki našteto dosegajo kot posledico, ne primarni cilj.
Znano je, da oglasi prevzamejo čute ljudi, s tem pa vstopajo v podzavest in vplivajo na njihove, kasneje zavestne odločitve. V tem pogledu smo oglaševalci magi, ki ustvarjamo potrebe in sprožamo vedenje. Znakovne pojavnosti ustvarjamo kot entitete, ki jih ustvarja usmerjena pozornost. Gre za strukture, v katere vnašamo svoj značaj, namen, motiv, raven zavesti, razmišljanje in še kaj ter posledično ta vložek širijo navzven.
Pa se kdaj vprašamo o naši odgovornosti tovrstnega delovanja? Je zavestno ustvarjati blagovno znamko, ki vpliva na podzavest s ciljem večje prodaje? Je odgovorno, če v ustvarjalni proces vnašamo nizko vibracijo, ki jo povzročijo npr. slabi odnosi, prekratki roki, splošno nezadovoljstvo in podobno?